Zmiękczacze kompaktowe OKFZ-K

Kod produktu: OKFZ-K

Zastosowanie

Twarda woda powoduje odkładanie się kamienia w rurach instalacji wodnej i na elementach grzejnych podgrzewaczy wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn, przyspieszając ich niszczenie i znacznie zwiększają zużycie energii. Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu, żelaza niszczą tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, uniemożliwiają tworzenie się piany, podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.
Aby zapobiec tym problemom firma Oktagon proponuje gamę zmiękczaczy kompaktowych OKFZ-K. Urządzenie składa się z butli ciśnieniowej, głowicy sterującej Fleck do wyboru w wersji mechanicznej lub wolumetrycznej (objętościowej), żywicy zmiękczającej oraz nowoczesnej kompaktowej obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego. Butla wykonana jest z tworzywa sztucznego chemoodpornego posiadającego atest dopuszczeniowy Głównego Urzędu Dozoru Technicznego oraz ISO 9001.
Żywica zmiękczająca jest to silnie kwaśny kationit o dużej pojemności wymiany. Skutecznie usuwa jony powodujące twardość wody, np. wapń i magnez, zastępując je jonami sodu. Żywotność żywicy wynosi 5 lat jednak trzeba ją okresowo regenerować 30% roztworem chlorku sodu. Żywica zmiękczająca usuwa również w mniejszym stopniu żelazo, mangan,
W sprzedaży dostępne są typy zmiękczaczy OKFZ-K: MINI B, MAXI B, MAXI S.

Schemat połączeniowy

1 – woda dopływająca
2 – hydrofor
3 – zmiękczacz z wbudowanym zbiornikiem na regenerant
4 – kanalizacja
5 – woda uzdatniona

Dane techniczne

Typ aparatuIlość złożaWydajnośćTemperaturaŚrednica złączaCiśnienieŻywotność złożaWymiary butli d/h
OKFZ-K MINI B8 l0,5 m³/h3C do 38 C1"1,8–8 bardo 5 lat + regeneracja roztworem soli8/17 cali
OKFZ-K MAXI B20 l1,0 m³/h1"8/35 cali
OKFZ-K MAXI S25 l1,5 m³/h1"10/35 cali

Wymiary urządzenia

Typ urządzeniaJednostkiABC
OKFZ-K MINI B [mm]310660425
OKFZ-K MAXI B 3101120425
OKFZ-K MAXI S 3101120425

Budowa kabinetu

Przedstawione urządzenia są jedynie częścią pełnego asortymentu firmy