Zmiękczacze OK-SOFTFLO

Kod produktu: OK-SOFTFLO

Zastosowanie

Twarda woda powoduje odkładanie się kamienia w rurach instalacji wodnej i na elementach grzejnych podgrzewaczy wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn, przyspieszając ich niszczenie i znacznie zwiększają zużycie energii. Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu, żelaza niszczą tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, uniemożliwiają tworzenie się piany, podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.
Aby zapobiec tym problemom firma Oktagon proponuje zmiękczacze z serii OK-SOFTFLO. Urządzenie składa się z butli ciśnieniowej, głowicy sterującej wolumetrycznej (objętościowej), żywicy zmiękczającej oraz nowoczesnej kompaktowej obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego. Wyświetlacz głowicy sterującej umieszczony jest na pokrywie obudowy. Butla wykonana jest z tworzywa sztucznego chemoodpornego posiadającego atest dopuszczeniowy Głównego Urzędu Dozoru Technicznego oraz ISO 9001.
Żywica zmiękczająca jest to silnie kwaśny kationit o dużej pojemności wymiany. Skutecznie usuwa jony powodujące twardość wody, np. wapń i magnez, zastępując je jonami sodu. Żywotność żywicy wynosi 5 lat jednak trzeba ją okresowo regenerować 30% roztworem chlorku sodu. Żywica zmiękczająca usuwa również w mniejszym stopniu żelazo, mangan, mętność.

W sprzedaży dostępne są dwa typy zmiękczaczy: OK-SOFTFLO 30 i OK-SOFTFLO 35.

UWAGA: Zmiękczacz należy montować za hydroforem, ale przed podgrzewaczem wody lub kotłem.
Zalecane jest aby przed zmiękczaczem zainstalować filtr wstępny mechaniczny o dokładności filtracji 20 µ.

Schemat połączeniowy

1 – woda dopływająca
2 – hydrofor
3 – zmiękczacz z wbudowanym zbiornikiem na regenerant
4 – kanalizacja
5 – woda uzdatniona

Dane techniczne

Wielkość aparatuIlość złożaWydajnośćTemp.Średnica złączaCiśnienieŻywotność złożaWymiary urządzenia
OK-SOFTFLO 3017 l1,0 m³/h3–38 C1"1,8–8 bardo 5 lat + regeneracja roztworem soli300 x 550 x 980 mm
OK-SOFTFLO 3525 l1,5 m³/h1"300 x 550 x 1110 mm

Przedstawione urządzenia są jedynie częścią pełnego asortymentu firmy